رنگ قالب


پس زمینه ها


ضد یو وی

کلیه منسوجات "UV100" ضد یو وی میباشند و دارای تاییدیه از آرپانزا از کشور استرالیا میباشند و به کلیه لباس ها تگ های مخصوص آرپانزا متصل میباشد که در زیر نمونه ای از این تگ آورده شده است و با اسکن بارکد روی تگ های فوق مستقیما به تاییدیه صادر شده از آرپانرا ارجاع داده میشوید.

- شاخص اشعه ماورا بنفش ( UVI = Ultra Violet Index)

0-2 شاخص اشعه ماورا بنفش در سطح پایین میباشد و خطرناک نمیباشد.

2-5 شاخص اشعه ماورا بنفش در سطح متوسط میباشد و خطرناک نمیباشد.

5-7 شاخص اشعه ماورا بنفش در سطح بالا میباشد و ظرف 30 دقیقه آفتاب سوختگی رخ میدهد، جهت جلوگیری لازم است که از کلاه/چتر، کرم ضد آفتاب، عینک استفاده کنید و حدالامکان در سایه بمانید.

7-10 شاخص اشعه ماورا بنفش در سطح فوق بالا میباشد و ظرف 20 دقیقه آفتاب سوختگی رخ میدهد، جهت جلوگیری لازم است که از کلاه/چتر، کرم ضد آفتاب، عینک و "لباس های ضد یو وی "استفاده کنید و حدالامکان در سایه بمانید. معمولا بیشترین شاخص یو وی از ساعت 10 صبح الی 2 ظهر میباشد.

- فاکتورهای حفاظت اشعه ماورا بنفش ( UPF = Ultraviolet Protection Index) 

UPF 10-19 - بین 10 تا 5.1 درصد اشعه ماورا بنفش خورشید را انتقال میدهد و به عنوان حفاظت عمومی تعبیر میشود.

UPF 20-29 - بین 3.4 تا 5.0 درصد اشعه ماورا بنفش خورشید را انتقال میدهد و به عنوان حفاظت خوب تعبیر میشود.

UPF 30-49 - بین 2.2 تا 3.3 درصد اشعه ماورا بنفش خورشید را انتقال میدهد و به عنوان بسیار محافظت شده تعبیر میشود.

UPF +50 - کمتر از 2 درصد اشعه ماورا بنفش خورشید را انتقال میدهد و به عنوان فوق العاده محافظت شده تعبیر میشود.

 

"فاکتورحفاظت اشعه ماورا بنفش (UPF) در کلیه محصولات UPF +50 میباشد و شستشو لباس هیچ گونه تاثیری
 در کارایی لباس ها ندارند و این موضوع به تایید آرپانزا رسیده است."

در پی سالهای گذشنه اشعه ماورا بنفش باعث بیماریهای زیادی از جمله سرطان پوست برای کسانی که در معرض این اشعه قرار گرفته اند شده است. در این زمینه لباسهای مخصوص طراحی شده است که برای محافظت از این اشعه خورشیدی میباشد. پارچه هایی که دارای UPF +40 و بالاتر میباشند برای حفظت از پوست های معمولی بسیار خوب میباشند. این پارچه ها فقط محافظ پوست میباشند و برای حفاظت از سر وچشم باید از کلاه و عینک آفتابی استفاده کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد حفاظت از اشعه خورشید به سایت های زیر مراجعه فرمایید:

www.cancer.org.au/sunsmart

www.cancernz.org.nz

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد UPF و اشعه خورشید به سایت زیر مراجعه فرمایید:

www.arpansa.gov.au/uv

 

  • "ویتامین D مورد نیاز بدن خود را با دفع اشعه مضر یو وی خورشید جذب نمایید و نگران سرطان پوست و آفتاب سوختگی پوست خود نباشید.ده تا بیست دقیقه ماندن در زیر نور خورشید نیاز روزانه بدن انسان به این ویتامین را تامین میکند.

  • "هر کوهنوردی آسیب پوستی را به نحوی به اشکالی مثل برنزه شدن تجربه کرده است. همه اينها نشانه های آسيب پوستی است و ممکن است منجر به آسيبهای شديد پوستی و حتی سرطان پوست شود که در ميان سرطانهای پوستی سرطان ملانوما باعث مرگ شده است.

  • "میزان اشعه فرابنفش متاثر از میزان نور خورشید، عرض جغرافیایی، میزان ابرناکی، ارتفاع، ازن و انعکاس در سطح زمین است. افزایش گازهای گلخانه‌ای و آلودگی‌های صنعتی و نازک شدن لایه ازن موجب می‌شود که میزان عبور اشعه فرابنفش از جو زمین افزایش یابد.